Menu
عکس های پروفایل

بخش دوم مصاحبه مفصل اوله گونار سولسشر با تلویزیون منچستر یونایتد: چالش اصلی ما در این باشگاه، رقابت بر سر جام‌ها است؛ فینال نیوکمپ بهترین شب زندگی‌ام بود – دانلود رومان

دانلود رومان های معروفی ایرانی و خارجی

طرفداری– اوله گونار سولسشر، سرمربی موقت منچستر یونایتد در اولین روز خود در کمپ تمرینی کرینگتون، با تلویزیون منچستر یونایتد مصاحبه‌ای مفصل انجام داده است که به علت طولانی بودن گفت‌وگو، این مصاحبه در دو بخش منتشر می‌شود. برای خواندن بخش اول مصاحبه، روی لینک زیر کلیک کنید.

بخش اول مصاحبه مفصل اوله گونار سولسشر با تلویزیون منچستر یونایتد: اولدترافورد خانه من است؛ چیزهای زیادی از سر الکس فرگوسن آموخته‌ام

* فکر می‌کنید با حضور میک فیلان، تیم چه پیشرفت‌هایی خواهد داشت؟

شما می‌دانید، این اولین چیزی است که من به آن فکر کرده‌ام چراکه من هنوز آن‌فدرها تجربه ندارم، کیرن و مایکل هم جوان هستند و فکر می‌کنم حضور یک فرد با تجربه در کنار ما ضروری بود. من به میک زنگ زدم، اما درحال گذراندن کلاس‌های مربی‌گری در برنلی بود، بنابراین نتوانستم تا ساعت ۳ یا ۴ بعد از ظهر با او تماس بگیرم. حضور او در این‌جا فوق‌العاده است، او سابقه کار در باشگاه در کنار سر الکس فرگوسن را دارد و یک مربی بی‌نظیر است. رابطه‌ای که او با سر الکس داشته است بسیار نزدیک است. میک انسان باورنکردنی‌ای است که می‌تواند روی تیم و روی من با دانش فوتبالی بسیار خوب خود، تأثیرات مثبتی بگذارد. 

* مایکل کریک هم در کادر فنی حضور دارد. زمانی که او در سال ۲۰۰۶ مقابل چارتون اولین بازی‌اش را انجام داد، از روی نیمکت وارد زمین شدید، کار کردن با او به عنوان مربی چه احساسی دارد؟

این هم دوباره حسی غریب است. من برای او به مدت یک فصل بازی کردم و سپس مربی تیم اصلی و سرمربی تیم رزروهای باشگاه شدم. من بزرگ شدن و پیشرفت کردن مایکل را تماشا کردم و می‌دانم که او در بالاترین سطح برای ما بازی کرده است. او جای خالی روی کین را برای ما پر کرد و این کار آسانی نبود. بخواهم صادقانه صحبت کنم، در روزهای اخیر، زمانی که من در خانه بودم، با مایکل در مورد مسائل مختلفی صحبت کردیم و او بی‌نظیر است. مشتاقم که به زودی در کنار او کار کنم و رابطه‌ای نزدیک با او داشته باشم.

* در مورد آن بازی‌ای که اشاره کردیم، او اولین بازی خانگی‌اش را انجام داد و شما هم گل بسیار زیبایی به ثمر رساندید، گلی که پس از یک مدت مصدومیت به ثمر رسید.

بله، روز اولین بازی او بود. هوا بارانی بود و زمانی که من گل را به ثمر رساندم، بازوبند کاپیتانی را بسته بودم. لوئیس (ساها) به من پاس داد. یادم نمی‌آمد که دقیقاً در همان بازی او اولین بازی‌اش را انجام داده است. اما ما برای سه سال قهرمان لیگ نشده بودیم و او در آن فصل آمد و ما قهرمان شدیم. مایکل می‌داند بازیکن منچستر یونایتد بودن چه احساسی دارد، برنده بودن چه احساسی دارد، چراکه ما به بردن عادت داریم و چالش اصلی ما در این باشگاه، رقابت بر سر جام‌ها است.

* مانند شما، دیگر عضو کادر فنی باشگاه، کیرن مک‌کنا، دانش‌آموخته مربی‌گری آکادمی است. آیا با حضور او، انتظار دارید هم‌چنان آکادمی باشگاه به تولید بازیکنان مانند گذشته ادامه دهد؟

بله، من همیشه به دنبال این موضوع بوده‌ام. همیشه به این موضوع علاقه داشته‌ام و حتی زمانی که در مولده نروژ هم سرمربی بودم، چندبار تلاش کردم از طریق نیکی بات، چند بازیکن آکادمی یونایتد را به صورت قرضی به مولده بیاورم. بنابراین بله، من همواره آکادمی باشگاه را دنبال کرده‌ام و می‌دانم که کیرن هم کار بزرگی در آکادمی انجام داده است و حالا در تیم اصلی حضور دارد. نگاه او به تیم واقعاً سطح بالایی دارد و می‌داند کار ما در منچستر یونایتد چیست. او برای چند سال در این باشگاه بوده است و من فکر می‌کنم رابطه او با آکادمی و تیم اصلی می‌توانم به ما در شرایط سخت کمک کند. چراکه او بازیکنان را از آکادمی می‌آورد، آن‌ها را پرورش می‌دهد و باعث کمک به تیم اصلی می‌شود.

* اینجا به نیکی بات اشاره کردید. حدس می‌زنم نیکی هم به شما پیشنهادهایی در مورد بازیکنان آکادمی بدهد. این‌که تا چه اندازه مهم هستند و می‌توانند به باشگاه کمک کنند.

حضور بازیکنان از آکادمی در تیم اصلی، هویت ما در منچستر یونایتد است. زمانی که در تیم رزروها بودم، به خودم می‌گفتم پلی میان آکادمی و تیم اصلی هستم. فرهنگ باشگاه ما به شکلی است که همواره از بازیکنان آکادمی استفاده شده است و این موضوع فقط منحصر به کلاس ۹۲ و زمان سرالکس فرگوسن نیست. موضوع به قبل‌تر از آن و زمان سر مت بازبی بر می‌گردد. من واقعاً امیدوارم که بتوانم این سنت را حفظ کنم و به بازیکنان جوان هم فرصت بازی دهم. بازی آخر تیم جوانان را در جام حذفی برابر چلسی دیدم و از بازی و نتیجه‌ای که کسب کردیم بسیار راضی و خوشحالم.

* مربی دروازه‌بانان، امیلیو آلوارز در کادر فنی مانده است. آیا شما نظری در مورد کار او با داوید ده خیا دارید؟

بله، من با داوید و امیلیو صحبت کرده‌ام. داوید عاشق امیلیو است و واقعاً همکاری بسیاری خوبی با یکدیگر دارند. ما بهترین دروازه‌بان جهان را در اختیار داریم. او بارها بهترین بازیکن و دروازه‌بان سال شده است و مدت زمان زیادی است که در باشگاه حضور دارد. هشت سال گذشته است و هم‌چنان او مانند یک دروازه‌بان جوان است. حضور او در این‌جا برای من بسیار خوب است، فقط شاید لازم باشد کمی تمرین تمام‌کنندگی با او کار کنم که از همه جهات عالی شود! 

* داوید یکی از با استعدادترین بازیکنان ترکیب تیم است. یکی از آن‌هایی که زمانی که شما در تیم رزرو بودید، در تیم بود. آیا بازیکنانی از آن تیم را می‌شناسید که حالا در تیم اصلی باشند؟

قطعاً. یادم می‌آید برای اولین‌بار من به جسی لینگارد فرصت بازی در تیم رزروها را دادم. بازی خارج از خانه‌ای برابر برنلی داشتیم. تیم جوانان ما روز قبل در آن زمین بازی کرده بود و او فرصت بازی پیدا نکرده بود، بنابراین به او بازی دادم. یادم می‌آید دو دقیقه بعد از این‌که به میدان رفت، آن پسر کوچک در یک نبرد ۵۰-۵۰ با مدافع تنومند آن‌ها رو در رو شد، کسی که حالا هم برای آن‌ها بازی می‌کند، کوین لانگ، و به معنای واقعی کلمه، او را محو کرد. آن پسر کوچک، هیچ ترسی نداشت. جسی در آن بازی به من نشان داد توانایی بازی کردن دارد و هم‌چنین به من آموخت که وقتی یک فرصت داری، باید از آن استفاده کنی. در عین‌حال، پل پوگبا را هم در تیم رزروها در اختیار داشتم، نه برای مدت زمانی طولانی، چراکه او خیلی سریع راهی تیم اصلی شد. از آن استعدادهای باورنکردنی بود. مارکوس رشفورد را هم تحت نظر داشتم. از زمانی که او نوجوان بود بازی‌هایش را تماشا می‌کردم. او سه یا چهار سال از جسی کوچک‌تر بود، اما راهش را بلد بود. این سه بازیکن را از زمان نوجوانی‌شان می‌شناسم و باعث خوشحالی من است که حالا در تیم اصلی حضور دارند.

* شاید لازم است با سایر بازیکنان ترکیب هم به همین شکل آشنا شوید. 

بله، یکی از اولین‌ کارهایی که به عنوان سرمربی انجام می‌دهید، این است که با بازیکنان آشنا می‌شوید و صحبت می‌کنید. من با بیش‌تر آن‌ها صحبت کرده‌ام. البته آن‌قدر زمان نداشته‌ام که با همه در این حوالی صحبت کنم. کارهای دیگری را باید انجام دهم، اما به نظر می‌رسد تیم بازیکنان فوق‌العاده‌ خوبی دارد که می‌خواهند یاد بگیرند و کارشان را به بهترین شکل انجام دهند. البته با مایکل و کیرن در مورد همه بازیکن‌ها صحبت کرده‌ام، اما باید در چند هفته آینده وقت بیش‌تری برای آشنایی با بازیکنان دیگر بگذارم.

* یکی از بهترین خاطرات شما با مولده به لیگ اروپای ۲۰۱۵/۱۶ باز می‌گردد.

ما سویا را در خانه شکست دادیم، آن هم در سالی که برای سومین‌بار متوالی قهرمان لیگ اروپا شدند. آن‌ها را در خانه شکست دادیم.

* نظر شما در مورد رویارویی تیم با پاری سن ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا چیست.

بسیار جذاب و شگفت‌انگیز است! دوشنبه داشتم قرعه‌کشی را تماشا می‌کردم و هیچ ایده‌ای نداشتم که این‌جا چه خبر است. شما فکر می‌کنید، پی اس جی، عجب شانسی! بازی با آن‌ها یکی از آن شب‌های ویژه لیگ قهرمانان اروپا در اولدترافورد می‌شود. از ان‌ شب‌هایی که همه در مورد آن صحبت می‌کنند. استعدادها برابر استعدادها بازی می‌کنند. بازیکنان فوق‌العاده‌ای مانند نیمار، ام باپه، کاوانی و امثال آن‌ها به میدان می‌آیند و آن شب، یکی از شب‌هایی است که به منچستر یونایتد متعلق است. نمی‌توانم برای رویارویی با پی اس جی منتظر بمانم، اما بازی‌های زیادی قبل از آن بازی داریم و می‌خواهیم یک تیم خوب برای بازی با پی اس جی بسازیم تا بتوانیم با اعتماد به نفس راهی آن بازی شویم. اگر ما موفق به انجام این کار شویم، عالی است.

* به شکل جالبی، شما در ۲۰ سالگی فصل سه‌گانه به باشگاه آمدید. چند وقت یک‌بار یاد آن شب تاریخی در نیوکمپ می‌افتید؟

بله، چندباری بوده است که به گذشته نگاه کنم. آن بازی فینال بهترین شب زندگی من بود. شب فوق‌العاده‌ای بود. بیست سال از ۲۶ می ۱۹۹۹ می‌گذرد، واقعاً…

* می‌خواهید چه بگویید؟

پشت این موهای خاکستری، علتی نهفته است. نه فقط استرس سرمربی‌گری و این مسائل، ۲۰ سال گذشته است، باورکردنی نیست که زمان چگونه می‌گذرد.

* شما به آن اشاره کردید، اما شما کسی هستید که DNA این باشگاه را می‌شناسید، زمانی که می‌خواهید از کیفیت باشگاه برای کسانی که تیم را نمی‌شناسند بگویید، چه می‌گویید؟

اولین چیزی که از زمان آمدنم به یونایتد متوجه آن شدم، این است که این‌ باشگاه یک باشگاه خانوادگی است. واقعاً اینطور است. من از این موضوع بسیار شگفت‌زده شدم، وقتی دیدم اعضای تیم تا چه اندازه به یکدیگر نزدیک هستند. در این بین، هویت باشگاه روی پیشرفت، استفاده از جوانان و برنده شدن بنا شده است. نمی‌خواهم بگویم من مولده را ساخته‌ام، اما واقعاً منچستر یونایتد یک مدل باشگاه موفق برای همه است. شما یک خانواده در یونایتد دارید، این یک رسم است، یک تاریخ که به شما فرصت می‌دهد تهاجمی فوتبال بازی کنید و برنده شودید. این موضوع باورنکردنی است. منچستر یونایتد بزرگ‌ترین باشگاه جهان است و بهترین باشگاه در جهان که بهترین هواداران را دارد و بهترین بازیکنان در آن بازی می‌کنند. 

* و در نهایت، پیام شما برای میلیون‌ها هوادار منچستر یونایتد در سرتاسر جهان چیست؟

بازگشت به خانه فوق‌العاده است. مانند زمانی که من بازیکن بودم، قول می‌دهم که تمام توانم را برای موفقیت در تیم بگذارم. نهایت تلاشم را در کنار کادر فنی انجام می‌دهم تا بازیکنان و شما از بازی‌ها تیم لذت ببرید و این‌که بی‌صبرانه منتظر نخستین بازی به عنوان سرمربی منچستر یونایتد هستم.

 

رومان کوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *