Menu
عکس های پروفایل

نگرانی‌های جناحی و منفعت‌طلبانه از اقدامات مردمی امام‌جمعه تربت‌جام – دانلود رومان ایرانی

رومان جدید ایرانی

ابوذر رحمانی، فعال رسانه ای، در یادداشتی به تبیین اقدامات مردمی امام جمعه تربت جام و برخوردهای جناحی و منفعت‌طلبانه ای که در برابر آن پرداخته، در این یادداشت آمده است:

نماز جمعه هرشهر قلب فرهنگی شهر است و امام جمعه هر منطقه باید بتواند با تمام مردم ارتباط برقرار کند و حلال مشکلات مردم باشد.

سه سال پیش بود که نهاد عبادی سیاسی نمازجمعه شهر تربت جام به عهده حجت الاسلام و المسلمین طاهری گذاشته شد که از همان ابتدا کسانی که منافعشان باحضور امام جمعه جدید تهدید می‌شد تصمیم به تخریب شخصیت این عالم جوان و انقلابی گرفتند و کار به جایی رسید که گاهی برخی افراد حضور ایشان به‌عنوان یک جوان را باعث برهم زدن وحدت منطقه می‌دانستند.

حجت الاسلام و المسلمین جواد طاهری بعد از انتصاب به این جایگاه درب‌ها را به روی همگان گشود و برای همه مردم شهرستان به‌عنوان پناهگاهی مستحکم قرار گرفت که شیعه و اهل سنت، اصول گرا و اصلاح طلب و همگان به ایشان رجوع می‌کردند.

دیدارهای مداوم وی با علمای اهل سنت باعث شد نگاه تقریبی ایشان بیشتر آشکار شود تا جایی که اکثریت علمای اهل سنت منطقه برای مشاوره و همکاری در رفع مشکلات به ایشان مراجعه و در تمجدید حجت الاسلام طاهری بگویند: « تمام امور شهر را با آقای طاهری هماهنگ می‌کنند، زیرا ایشان باعث تقویت پایه های وحدت در منطقه شده است».

حجت الاسلام طاهری با توجه به درخواست مراجعین با همکاری نیروهای انقلابی دلسوز و افتخاری و با همراهی مسئولین اقدام به ساماندهی، رسیدگی و حل مشکلات مردم می‌کردند.

یکی دیگر از اقدامات قابل توجه ایشان در راستای بالا بردن مشارکت اجتماعی مردم از طریق ارزش دادن به پایگاه و سنگر بزرگ اسلام که همان مساجد هستند در غالب تشکیل مجمع پیروان ولایت بود که اعضای آن براساس معرفی از مساجد سطح شهر گرد هم جمع می‌شوند و هر ماه از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی جهت ارائه گزارش خدمات انجام شده برای مردم مطابه‌گری می‌کنند و در حقیقت توانسته سطح مشارکت اجتماعی مردم را به شدت افزایش دهد.

مجمع رهروان ولایت که ابتکار خوب و تاثیر گذار امام جمعه است فقط به مطالبه‌گری صرف نپرداخته و با همکاری مردم در جهت رفع نیازهای منطقه گام‌های موثری برداشته که می توان به لایروبی قنات روستای باغک از توابع شهرستان که تمام اهالی آن اهل سنت هستند، با کمک خیرین شهرستان اشاره کرد.

از اقدامات دیگر حجت الاسلام طاهری می‌توان کمک به نیازمندان منطقه محروم با همکاری خیرین کشوری، استانی و محلی در طول سال اشاره کرد که به‌صورت فصلی درحال انجام است و در مناسبت‌های ملی و مذهبی رنگ و بوی قویتری به خود می گیرد.

حمایت از گروه‌های فرهنگی، تبلیغی و آموزشی بخش دیگری از نگاه مدیریتی حجت الاسلام طاهری است که باعث شد برای دوسال متوالی موکب اربعین به صورت کاملا مردمی خدمتگزار مردم در مسیر نجف به کربلا و سامرا باشند و همچنین با تشویق این گروه‌های مردمی مراسم‌های ملی و مذهبی با نشاط بیشتری در ایام دهه کرامت، اعیاد شعبانیه، دهه ولایت، میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت، دهه فجر برگزار شود و چندین یادواره شهرستانی با حضور شخصیت‌های ملی به صورت مردمی بخش دیگری از حمایت های معنوی ایشان است.

اما عجیب است عده ای که پیش از این نهاد جمعه را مهمترین رکن می‌دانستند بعد از آنکه با جوسازی‌های قبل ورود حجت الاسلام طاهری نتوانستند مانع حضور این جوان انقلابی شوند تلاش کردند با کارشکنی‌ها و ایجاد فضای چند قطبی حاشیه سازی کنند که البته با هوشیاری امام جمعه به مقصدشان نرسیدند.

آنها که بیشتر به عناصر ثروت و قدرت متصل هستند نمی‌توانند قبول کنند در معادلات شهرستان به غیر خودشان کسی دیگر نقش آفرینی کند و از همین رو تلاش کردند با توجه به اتمام دوره سه سال امام جمعه موج جدیدی از تهمت و افترا را آغاز کنند که این بار هم با حضور نیروهای انقلابی شهر و درایت حجت الاسلام طاهری به نتیجه نرسیدند و حکم امامت جمعه ایشان برای یک دوره دیگر تمدید شد.

حال باید از این افراد که همیشه ادعای خدمت به مردم را دارند و با شعار انقلابی بودن خود و تعیین مسیر انقلاب از جانب خود برای دیگران در راستای برچسب زدن(غیرانقلابی و ضدانقلابی) به دیگران و مسئولینی که در مقابل خواسته‌های شخصی و زیاده خواهی‌های آنان ایستاده‌اند پرسید که واقعا دنبال چه هدفی هستند؟

انتهای پیام/ ۷۰۰۶۸

رومان خارجی معروف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *