Menu
عکس های پروفایل

۵۰هکتار جنگل بکر فندقلو/گونه‌های بی‌نظیر و ارگانیک فندق در جنگل‌ فندقلو – دانلود رومان ایرانی

رومان جدید ایرانی

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از سایت اطلاع‌رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اردبیل، شهامت هدایت اظهار کرد: جنگل فندقلو تنها محل در کشور است که جنگل‌های آن در حال افزایش و تکثیر بوده به‌طوری‌که در این منطقه ۵۰ هکتار جنگل بکر و بی‌نظیر را شاهد هستیم که کوچک‌ترین قطع درخت و تخریبی در این منطقه رخ نداده است. 

وی این منطقه را جزء نواحی هیرکانی توصیف کرد و افزود: در کشور ۵ ناحیه رویشی و جنگل در کشور وجود دارد که در آن گونه‌های متعددی رشد و پرورش می‌یابند و سه ناحیه رویشی ایرانی- تورانی، ارسباران و هیرکانی در محدوده استان اردبیل قرار دارد. 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تشریح کرد: این پراکنی جنگل را از قزل اوزن تا ارس در همه شهرهای استان اردبیل شاهد هستیم و هیچ شهرستانی در استان نداریم که جنگل و منابع طبیعی در آن وجود نداشته باشد.

هدایت فندقلو را جزء نواحی هیرکانی و در محدوده جنگل‌های شمال توصیف کرد و ادامه داد: از محل صندوق توسعه ملی و در صیانت از جنگل‌های ناحیه هیرکانی اعتبار خوبی تخصیص یافته و ۵ هزار و ۲۰۰هکتار جنگل انبوه در محدوده استان اردبیل وجود دارد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به وجود گونه‌های بی‌نظیر فندق را در این محدوده، تصریح کرد: فندق تولید شده در این منطقه ارگانیک و دارای ارزش غذایی بالایی است که چنین ویژگی را در هیچ جای دنیا نمی‌توان یافت.

وی وجود گونه‌های بلوط، راش، آلوچه و … را در کنار درختچه‌های تمشک و زالزالک یادآور شد و بیان کرد: رطوبت ۷۰ درصد و بارش ۴۰۰ میلیمتری در این منطقه سبب شده تا پوشش گیاهی و جنگلی به شکل انبوه باشد و به هیچ عنوان قطع درخت در این منطقه رخ نمی‌دهد. 

هدایت با قدردانی از نمایندگان مجلس در تصویب طرح تنفس و نجات جنگل‌های کشور افزود: اردبیل جزء اولین استان‌های کشور است که این طرح را با همکاری و کمک سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اجرا می‌کند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل اذعان کرد: در حال حاضر با هدف توسعه جنگل‌های بکر این منطقه نسبت به تولید ۱۸۰ هزار اصله نهال اقدام کرده‌ایم و نهال‌های گلدانی فندق را برای اولین بار در کشور تولید و وارد عرصه کاشت نمودیم. 

هدایت از توزیع ۲ هزار و ۱۰۰ اصله نهال به‌صورت رایگان خبر داد و اظهار داشت: این میزان نهال در نهالستان‌های استان تولید شده بود که در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی به مصوبه شورای جنگل برای احداث پارک جنگلی اشاره کرد و گفت: قرار است یک هزار هکتار در منطقه سوها بی‌نظیرترین پارک جنگلی احداث شود که مدیریت پارک‌ها با منابع طبیعی بوده و کل عرصه به سرمایه‌گذاران واگذار خواهد شد.

انتهای پیام/۳۴۶۳/۶۶۶

رومان خارجی معروف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *